V roku 2021 sa na území banskobystrického kraja nachádza 6 regionálnych značiek: Hont, Gemer – Malohont, Pohronie, Podpoľanie, Horehronie.

Udelenie značky negarantuje len pôvod a kvalitu produktu, ale aj dodržanie podmienok environmentálnych zásad. VOKA vytvorila katalóg regionálnych produktov, kde nájdete potravinové produkty a remeselné výrobky spolu s adresami „značkárov“, ktorých môžete kontaktovať.  Pre stiahnutie katalógu kliknite na tento odkaz: Katalóg regionálnych produktov BB kraja.

Kúpou regionálneho produktu podporujete: udržiavanie kultúrneho dedičstva, oživovanie tradícií,  posilňujete miestnu ekonomiku a vytváranie emocionálneho vzťahu k danému územiu (VIETE KOMU POMÁHATE)

Certifikovaný produkt je špecifický tým, že pochádza od miestneho producenta, využíva tradičné postupy a miestne zdroje, obsahuje podiel ručnej práce, spĺňa podmienku jedinečnosti v regióne.

Regionálnu značku môžu získať remeselné alebo tradičné výrobky, potravinárske produkty, podujatia, ubytovacie a stravovacie služby.

Kúpou regionálneho produktu  získavate: garanciu pôvodu a jedinečnosti produktu vo vzťahu k regiónu a istotu, že výrobok spĺňa stanovené kvalitatívne kritériá, ktoré sú pravidelne kontrolované (VIETE ČO UŽÍVATE)

 

Pozrite si aj video, ktoré natočili predajcovia regionálnych produktov a akcie Jarmok Regionálny produkt, kedy sa VOKA podarilo regionálny produkt dostať do Európy (Europa Shopping Center:)

 

VOKA pomáha ľuďom na vidieku budovať lepší život!